+38 050 750 99 33

 

10:00 - 22:00

Години роботи Пн-Пт

+38 050 750 99 33

 

Замовити дзвінок
укр

+38 050 750 99 33

 

24.11.24

Поділ та об'єднання земельних ділянок у Харкові та області

Нерідкі ситуації, коли є дві земельні ділянки, розташовані поблизу одна до одної. Раціональним рішенням у такому разі буде об'єднання двох земельних ділянок в одну. Це спрощує юридичне розпорядження ділянками та зменшує паперову тяганину. Якщо в майбутньому виникне бажання розділити земельні ділянки, це вдасться зробити без додаткових перешкод.

Об'єднання або поділ ділянок землі: як і навіщо

Почнемо з самого початку - коли потрібно об'єднати земельні ділянки в Харкові чи Харківській області. Така юридична процедура має дві вимоги до проведення:

  • цільове призначення двох ділянок збігаються на 100%;
  • між ділянками є чітко позначена межа.

На практиці процедура об'єднання земельних ділянок реалізована просто. Є дві ділянки землі з усією необхідною документацією і спільним власником або співвласниками. Під час об'єднання цільове призначення цих ділянок, їхній власник не змінюються, а ось територія стає суміжною. Їй присвоюється новий кадастровий номер і видається новий документ на право власності земельною ділянкою.

Деталі об'єднання або поділу двох земельних ділянок

Об'єднати земельні ділянки можна лише, якщо таке бажання є у власника ділянок. Якщо об'єднання запланували співвласники ділянок, спочатку знадобиться отримати письмову згоду, засвідчену нотаріально, від усіх співвласників. Це стосується і ситуацій, коли планується поділ земельних ділянок.  За об'єднання або поділ відповідає кадастровий інженер. Якщо потрібно розділити земельні ділянки, завдання полягає у формуванні нового пакета документів, зокрема технічних. При цьому земля, яка була розділена, юридично більше не існує.

Як об'єднати/розділити земельні ділянки в Харкові

Якщо розглядати об'єднання ділянок землі з юридичного погляду, то така процедура складається з декількох етапів. Кожен із них має свої нюанси:

  1. Насамперед дані про кожну земельну ділянку перевіряються в Держгеокатастрі - кадастровий номер ділянки та право власності на землю. На основі отриманих даних формується заява про об'єднання двох земельних ділянок в одну. 
  2. Розробляється технічна документація про об'єднання ділянок. Цей етап проводиться фахівцями нашої компанії під ключ у встановлені терміни.
  3. Щойно зібрано необхідний пакет документів, їх передають до відповідних органів із заявою про державну реєстрацію нової земельної ділянки. Після цього залишається дочекатися, коли заяву буде розглянуто.

Щоб розділити земельні ділянки в Харкові та області, власникам землі потрібно потурбуватися тільки про підготовку необхідних документів. Потрібен мінімальний пакет:

  • копія паспорта та ІПН власника ділянок;
  • завірена нотаріусом заява-згода про об'єднання ділянок;
  • завірені нотаріусом копії документів, що встановлюють право власності на землю.

Підготовку інших необхідних документів для об'єднання земельних ділянок, ми візьмемо на себе. Висококваліфіковані фахівці з солідним досвідом роботи дають змогу реалізувати процедуру об'єднання в короткі терміни та з мінімальними фінансовими витратами.

Вам не знадобиться самостійно звертатися в будь-які державні інстанції або проводити додатково кадастрові виміри. Щойно процедуру юридично буде завершено, Ви отримаєте нові правовстановлюючі документи на земельні ділянки після поділу.

Читайте также
04.06.24 Укладення та продовження договорів оренди землі в Харкові: основні правила згідно з новим законодавством

Воєнний стан в Україні вплинув практично на всі сфери, тому доводиться адаптуватися під ці умови і зміни законодавства. Оренда землі під знанням так само не втрачає своєї актуальності, і власникам ділянки варто знати, як правильно укласти договір оренди землі, а також продовжити його за необхідності. 

18.05.24 Узаконення самобуду за рішенням суду

Самовільне будівництво в Україні досить поширене, і нерідко власники таких будівель спеціально зводять їх, щоб довго не чекати офіційних дозволів. Але ввести будинок в експлуатацію вже після будівництва зовсім не простіше, часто ще довше, а найголовніше - дорожче.  

01.05.24 Чи можна приватизувати землю в період дії воєнного стану

Одночасно із запровадженням воєнного стану в Україні почав діяти і мораторій на безоплатну приватизацію ділянок. З одного боку, це ускладнило можливість узаконити землю під будинком або на присадибній ділянці, але з іншого - дало змогу захистити частину громадян від можливих негативних наслідків.

МИ ЗНАХОДИМОСЬ ЗА АДРЕСОЮ:

м Харків, пл.Конституції 1, Палац Праці, 8-й під'їзд, 5 поверх, офіс 85-01

скасувати