Після розроблення, технічна документація завантажується через електронні сервіси Держгеокадастру і потрапляє на розгляд Державному кадастровому реєстратору. Реєстрація здійснюється протягом 14 календарних днів, після чого замовнику видається Витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, у якому зазначено всю детальну інформацію про земельну ділянку: її адресу, площу, цільове призначення, унікальний кадастровий номер, а також форму власності.
Існує два варіанти розвитку подій після присвоєння кадастрового номера земельній ділянці (за бажанням власника):
- Завершення приватизації земельної ділянки.
- Укладення цивільно-правової угоди на житловий будинок (продаж житлового будинку або його успадкування)
У разі, якщо власник житлового будинку виявляє бажання завершити розпочату приватизацію, то він подає технічну документацію разом із Витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку до органу місцевого самоврядування (або органу виконавчої влади) на території якого розташована земельна ділянка. Даний орган приймає рішення про затвердження технічної документації, і передає земельну ділянку у приватну власність.
У разі, якщо власник будинку виявляє бажання продати/подарувати або вчинити іншу дію із зареєстрованим житловим будинком, то він звертається до органів нотаріату. Далі нотаріус вчиняє цивільно-правову угоду на житловий будинок (без приватизованої землі). Новий власник житлового будинку для оформлення на своє ім'я земельної ділянки на якій розташовано житловий будинок, звертається до землевпорядної організації для поновлення технічної документації на своє ім'я, і тільки після цього він подає технічну документацію разом з Витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку до органу місцевого самоврядування (або органу виконавчої влади) на території якого розташована земельна ділянка. Даний орган приймає рішення про затвердження технічної документації, і передає земельну ділянку в приватну власність. Завершенням усіх перерахованих вище процедур (безоплатної приватизації земельної ділянки, на якій розташовано зареєстрований житловий будинок) є реєстрація в єдиному Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (Державний реєстр речових прав на нерухоме майно) земельної ділянки. Для цього майбутньому власнику землі необхідно подати необхідний пакет документів суб'єктам Державної реєстрації прав.