Що таке самобуд і чим він загрожує
Перед тим, як узаконити балкон, важливо розібратися з тим, що таке самобуд. Якщо простими словами, це споруда, побудована без необхідних дозволів. Часто, такі споруди виконуються з численними порушеннями. Це загрожує неприємними наслідками для всього об'єкта нерухомості.
Якщо проігнорувати реєстрацію балкона, його самовільне будівництво і подальша експлуатація обійдеться солідним штрафом. Згідно із законодавством як штраф доведеться заплатити:
- фізичним особам - мінімум 50 мінімальних доходів, неоподатковуваних податком;
- ФОП і юридичним особам - від 36 прожиткових мінімумів.
Діють і додаткові обмеження. Якщо не узаконити балкон, продати об'єкт нерухомості за законом не можна буде. Також діють заборони на передачу його у спадок, обмін або використання як застави. Процес легалізації триває не один тиждень, тому цим питанням краще зайнятися заздалегідь.
Варіанти узаконення балкона
Введення балкона в експлуатацію можливе у двох варіантах - балкон уже є і його потрібно узаконити або тільки планується споруда і потрібно узаконити балкон з нуля. Розберемо кожен з варіантів детальніше. Якщо планується споруда, зробити її легальною можна, дотримуючись такого алгоритму дій:
- Отримати згоду від органу місцевої виконавчої влади, ОСББ і сусідів.
- Затвердити в будівельній організації дизайн-проект балкона.
- Оформити технічний паспорт.
- Зареєструвати право власності на прибудову в держреєстрі.
Якщо планується узаконення балкона на етапі, коли він уже побудований, алгоритм дій практично такий самий, але знадобиться заплатити штрафи за експлуатацію прибудови. Отримання необхідних дозволів до початку будівництва дасть змогу уникнути штрафів і позбавить від паперової тяганини в майбутньому.
Необхідні документи для узаконення
Якщо хочете узаконити балкон під ключ, знадобляться такі документи:
- паспорт/ID-карта власника та ІПН;
- персональні документи всіх співвласників;
- документ, що підтверджує право власності;
- технічний паспорт квартири;
- проектна документація;
- заява до відповідних інстанцій;
- письмова згода-підтвердження від усіх сусідів.
Якщо квартира перебуває у власності у кількох власників, легальне оформлення балкона можливе тільки, якщо вони всі згодні. Якщо хоча б один із співвласників буде відсутній або виявиться проти, таке питання регулюється шляхом звернення до суду.
Скільки коштує узаконити балкон у Харкові
Узаконення балкона - це платна процедура. Вартість завжди варіативна і розраховується з урахуванням таких факторів:
- місце розташування балкона й об'єкта нерухомості;
- наявність усіх необхідних технічних документів;
- відсутність конфліктних ситуацій із сусідами і співвласниками;
- дотримання правил і норм під час забудови балкона.
Мінімальна вартість такої процедури буде відома після вивчення всіх наявних документів. Оптимальним рішенням буде замовити супровід узаконення балкона. Юристи нашої компанії допоможуть оформити необхідні документи і розкажуть про всі нюанси легалізації. Це дасть змогу не тільки зробити балкон законним, а й позбавить від штрафів. Замовте дзвінок фахівця просто зараз і зробіть перший крок до легалізації балкона.