+38 050 750 99 33

 

10:00 - 22:00

Години роботи Пн-Пт

+38 050 750 99 33

 

Замовити дзвінок
укр

+38 050 750 99 33

 

Приватизація земельної ділянки




Отримати консультацію експерта 

Замовити

В Земельному кодексі України детально описаний процес приватизації землі, ознайомившись з яким, може скластись враження, що така процедура досить проста і легко виконувана. Однак, на практиці все набагато складніше, і більшість громадян, які вирішили приватизувати земельну ділянку самостійно, зіштовхуються з непереборними труднощами. В результаті процес узаконення землі відстрочується на багато років і стає справжнім головним болем для майбутнього власника землі. І, навіть, не дивлячись на те, що безоплатна приватизація земельної ділянки – це законне право кожного громадянина України,

без допомоги кваліфікованого інженера – землевпорядника шанси отримати позитивні результати прирівнюються до нуля.

Приватизація землі в Харкові, Харківській області та інших регіонах України – це зміна правового статусу земельної ділянки, при якій земля із державної або комунальної власності переходить у власність фізичної чи юридичної особи. Цей процес включає в себе багато етапів, що регулюються Конституцією України, Земельним Кодексом України та іншими нормативно – правовими актами.

Хто може безкоштовно приватизувати землю в Україні?

Кожен без винятку громадянин України має право безкоштовно отримати земельну ділянку у власність. Підставою для отримання права на безкоштовну приватизацію є рішення органів місцевого самоврядування або органів державної влади, на території яких розташована земельна ділянка.

Така приватизація передбачена у випадках:

  • Приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян;
  • Одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації;
  • Одержання земельних ділянок внаслідок приватизації державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій;
  • Наявності зареєстрованого житлового будинку, розташованого на земельній ділянці, що планується до відведення.

Площа землі для приватизації та її цільове призначення:

Відповідно до ст. 121 ЗКУ (Земельного Кодексу України) Ви можете отримати землю:

  • Для ведення особистого селянського господарства - не більше 2 гектара;
  • Для ведення колективного та індивідуального садівництва - не більше 12 соток;
  • Для індивідуального дачного будівництва - не більше 10 соток;
  • Для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 1 сотки;
  • Для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): 

у селах - не більше 25 соток,

в селищах - не більше 15 соток,

в містах - не більше 10 соток.

  • Для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано декілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по району.

Також громадяни, які протягом 15 років безперервно і добросовісно користуються земельною ділянкою (відповідно до цільового призначення), але при цьому у них відсутні документи, що підтверджують право власності на дану ділянку, можуть звернутись до відповідних органів з клопотанням про передачу її у власність (приватизація землі).

Відповідно до Земельного Кодексу, кожен громадянин може приватизувати земельну ділянку одноразово по кожному із вищенаведених видів використання. 

Як приватизувати землю? З чого почати?

Найперше, що необхідно зробити громадянину, який зацікавився в безоплатній приватизації, - це подати заяву до органу місцевого самоврядування або органу державної влади, за місцем розташування земельної ділянки. В даній заяві потрібно зазначити цільове призначення земельної ділянки і її орієнтовну площу. До заяви необхідно додати схему генерального плану або графічних матеріалів, на яких зображене бажане місце розташування даної ділянки. Також потрібні копії всіх сторінок паспорта заявника та ідентифікаційного коду. 

Компетентний орган виконавчої влади або місцевого самоврядування, що розпоряджається даною землею, в місячний строк з дня подачі заяви дає дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, або надає вмотивовану відмову. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законодавтства. У випадку невмотивованої відмови, заявник може оскаржити рішення виключно в судовому порядку. Якщо заява не була розглянута, то проект землеустрою розробляється без отримання вищевказаного дозволу.

Формування земельної ділянки

Наступним етапом приватизації землі є формування земельної ділянки. Для цього існує два види землевпорядної документації, і як наслідок дві процедури її оформлення:

  • Перша (стандартна) – це розробка проекту землеустрою і його наступне погодження в районному департаменті архітектури і відповідним територіальним відділом Держгеокадастру.
  • Друга (спрощена) – це формування земельної ділянки за допомогою технічної документації. Дана процедура можлива за наявності на земельній ділянці зареєстрованого об’єкта нерухомості (жилого будинку), або за наявності рішення органу місцевого самоврядування, виданого до 01.01.2002 р.

Реєстрація ділянки

Далі замовник подає погоджений проект землеустрою або технічну документацію Державному кадастровому реєстратору за місцем розташування ділянки. Реєстрація проводиться протягом 14 робочих днів, після чого замовнику видається Витяг із Державного земельного кадастру про земельну ділянку, в якому вказана вся детальна інформація про земельну ділянку: адреса, площа, цільове призначення, унікальний кадастровий номер, а також форма власності.

Після результативного проходження всіх вищенаведених інстанцій, замовник подає проект в той же орган місцевого самоврядування (або орган виконавчої влади), який видавав початкове рішення на розробку проекту землеустрою. Даний орган приймає рішення про затвердження проекту землеустрою і передає земельну ділянку в приватну власність.

Фіналом безкоштовної приватизації земельної ділянки є її реєстрація в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Для цього майбутньому власнику землі необхідно подати пакет документів суб’єктам державної реєстрації прав. 

ВАЖЛИВО! Рішення по відведенню земельної ділянки у власність не є правовстановлюючим документом, і не надає підстав розпоряджатись земельною ділянкою. Тільки після проведення реєстрації права в Державному реєстрі речових правна на нерухоме майно претендент на землю стає законним власником такої ділянки.

Пакет документів, що необхідний для приватизації земельної ділянки:

  • Копії всіх сторінок паспорта (для фізичних осіб) або нотаріально засвідчені копії правовстановлюючих документів (для юридичних осіб);
  • Копія реєстраційного номера облікової картки платників податку;
  • Оригінал рішення відповідного органу про дозвіл на приватизацію землі;
  • Графічні матеріали з вказівкою на місце розташування ділянки;
  • Правовстановлюючі документи на будинок (якщо на ділянці розташовані об’єкти нерухомості);
  • Технічний паспорт на будинок (якщо на ділянці розташовані об’єкти нерухомості).

Допомога в приватизації землі (Харків і Харківська область)

Для виготовлення землевпорядної документації необхідно звернутись виключно до сертифікованого інженера – землевпорядника. Наша команда – це об’єднання кращих землевпорядників Харкова і Харківської області, які надають консалтингові послуги в сфері геодезії та землеустрою. Досвід роботи більше 9 років дає нам право робити такі гучні заяви. Тому, якщо Вам необхідно приватизувати земельну ділянку і у Вас виникли труднощі, наші спеціалісти із радістю допоможуть Вам на будь – якому етапі приватизації. 

Ми практикуємо індивідуальний підхід до кожного клієнта, і перш ніж розпочати виконувати замовлення, ми ретельно вивчаємо ситуацію, виявляємо всі підводні камені, і тільки після погодження всіх деталей переходимо до реалізації  поставленого завдання.

Як ми працюємо:

  • Проводимо детальний аналіз всіх документів, що має замовник;
  • Готуємо пакет документів, необхідний для приватизації земельної ділянки;
  • Розробляємо проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки або технічну документацію (залежно від ситуації);
  • Погоджуємо і затверджуємо землевпорядну документацію у всіх інстанціях;
  • Реєструємо земельну ділянку в Єдиному державному реєстрі на нового власника.

Вартість землевпорядної документації та строки її виготовлення

Вартість проекту землеустрою та технічної документації не є фіксованою і залежить від багатьох факторів (місцезнаходження, площа ділянки і її особливості).

Строки виготовлення землевпорядної документації в середньому складають 5-7 днів (точний термін зазначається в договорі).

Разом із ZEMEXPERT приватизувати землю просто!


Коментарі
Додати коментар
* Поля обов'язкові для заповнення


До цієї сторінки немає коментарів

Поширені запитання

Чи можна приватизувати земельну ділянку під час війни?

Під час воєнних дій на території України безоплатна приватизація (передача) земельних ділянок з комунальної та державної власності у приватну обмежена. Фактично, через таке обмеження громадяни позбавляються можливості отримувати земельні ділянки безоплатно у приватну власність. Але в деяких випадках можливі винятки, але для початку потрібно ознайомитися з усіма наявними документами

Скільки коштує приватизувати землю в Харкові та області?

Вартість приватизації землі в Харкові та Харківській області залежить від:

 

- місця розташування землі;

- площі ділянки;

- наявності рішення органу місцевого самоврядування з дозволом на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з з подальшою передачею ії у приватну власність;

- наявності кадастрового номера;

- наявності зареєстрованого будинку, який розташований на ділянці тощо.

 

Для розрахунку вартості приватизації вашої земельної ділянки необхідно надати нашим юристам всі наявні документи. Ми ознайомимося з ними і складемо детальний план дій та оцінку вартості приватизації вашої землі.

 

Усі консультації ми проводимо безкоштовно!

Чи можна продати не приватизовану ділянку?

Якщо на Вашій ділянці розташований зареєстрований житловий будинок, на який є всі необхідні правовстановлюючі документи, Вам необхідно присвоїти кадастровий номер земельній ділянці, і після цього ви зможете продати Вашу землю без здійснення її приватизації. Також можливо продати будинок без приватизації землі, отримавши довідку про правовий статус земельної ділянки

Чи можна будувати будинок на землі, яка не була приватизована?

Якщо Ви не є власником ділянки землі, то для початку будівництва потрібно отримати офіційний дозвіл від власника землі. В іншому разі будівництво і використання цієї землі буде вважатися незаконними.

Скільки часу займає приватизація землі?

Процес приватизації землі в Харкові та області зазвичай займає від кількох місяців до кількох років, залежно від конкретних обставин і складності роботи
У середньому під ключ це займає 3-6 місяців

Замовити консультацію Залиште номер телефону і ми Вам передзвонимо

МИ ЗНАХОДИМОСЬ ЗА АДРЕСОЮ:

м Харків, пл.Конституції 1, Палац Праці, 8-й під'їзд, 5 поверх, офіс 85-01

скасувати