+38 050 750 99 33

 

10:00 - 22:00

Години роботи Пн-Пт

+38 050 750 99 33

 

Замовити дзвінок
укр

+38 050 750 99 33

 

Зміна цільового призначення земельної ділянки




Отримати консультацію експерта 

Замовити

В Земельному кодексі України існує таке поняття, як цільове призначення земельної ділянки, відповідно до якого кожна земельна ділянка на території України повинна використовуватись відповідно до вимог, передбачених Законом.

Поділ земель за видами цільового призначення має виключне значення у зв’язку із тим, що визначає конкретні повноваження власника або користувача землі по експлуатації земельної ділянки.

Наприклад, якщо у Вас у власності земельна ділянка сільськогосподарського призначення, Ви можете використовувати дану 

землю для вирощування і виробництва сільськогосподарської продукції, розміщення на ній необхідної для ведення господарства інфраструктури і  т.д. Однак, Ви не зможете побудувати на даній ділянці житловий будинок або розмістити промислове виробництво, так як це не передбачено законом.

Проте, безвихідних ситуацій не існує, і якщо у власника землі виникла необхідність змінити цільове призначення земельної ділянки, він може здійснити дану трансформацію в рамках чинного законодавства.

Як змінити цільове призначення земельної ділянки

Перше, з чого потрібно розпочати процес зміни цільового призначення земельної ділянки, то це переконатись у можливості здійснення даної операції.

Якщо обмеження відсутні, власник земельної ділянки складає нотаріальну заяву на зміну цільового призначення, після чого звертається до сертифікованого інженера – землевпорядника із заявою на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки зі зміною цільового призначення.

Якщо ж необхідно змінити цільове призначення земельної ділянки, що знаходиться в комунальній або державній власності, то для цього треба отримати рішення (розпорядження) про зміну цільового призначення, яке прийняте відповідним органом виконавчої влади або місцевого самоврядування.

Далі готовий проект підлягає обов’язковому погодженню в Управлінні земельних ресурсів і Департаменті архітектури і містобудування, після чого подається у відповідний орган виконавчої влади або місцевого самоврядування для затвердження.

Завершальним етапом зміни цільового призначення земельної ділянки є внесення змін в базу Держгеокадастру і в Державний реєстр речових прав на нерухоме майно.

Замовити зміну цільового призначення землі в Харкові та Харківській області

Зміна цільового призначення земельної ділянки – це досить непроста процедура, що потребує досконалих знань законодавчої бази і багатьох тонкощів. 

В більшості випадках власники землі, які мають намір змінити її цільове призначення, отримують відмову на її зміну. Причому отримують відмову на етапі, коли вже витрачена істотна частина грошей та декілька місяців часу. Для того, щоб уникнути такої ситуації та зекономити ресурси і дорогоцінний час, краще відразу піти по правильному шляху і звернутись до компетентної організації.

В штаті нашої компанії працюють сертифіковані інженери – землевпорядники та інженери – геодезисти, які дадуть Вам вичерпну інформацію про можливість зміни цільового призначення Вашої ділянки, розроблять проект землеустрою, погодять у всіх інстанціях і довоедуть роботу до логічного завершення. Вам залишиться тільки забрати готові документи.

Необхідний пакет документів для зміни цільового призначення земельної ділянки

  • Нотаріальна заява на зміну цільового призначення земельної ділянки;
  • Нотаріально засвідчена копія правовстановлюючого документа на земельну ділянку (державний акт, свідоцтво про право власності, договір купівлі – продажу, договір дарування, договір оренди);
  • Нотаріально засвідчена копія правовстановлюючих документів на будинок (за наявності будови);
  • Копія паспорту та реєстраційного номера облікової картки платників податку власника землі;
  • Довіреність (у випадку виконання роботи «під ключ» для представництва Ваших інтересів).

Строки і вартість зміни цільового призначення землі

Вартість зміни цільового призначення землі залежить від місцерозташування земельної ділянки і її індивідуальних особливостей. Точну вартість можна визначити тільки після детального вивчення наявних документів і ситуації в цілому.

Процедура зміни цільового призначення землі складає від 1 до 3 місяців, залежно від складнощів.


Коментарі
Додати коментар
* Поля обов'язкові для заповнення


До цієї сторінки немає коментарів

Поширені запитання

Какое целевое назначение может иметь земельный участок?

Земельный участок может использоваться в разных целях. Это могут быть сельскохозяйственные нужды, жилая и общественная застройка, промышленность, энергетика и многое другое. Целевое назначение участка регулируется законом.

Какие документы нужны для смены целевого назначения земельного участка?

Чтобы сменить целевое назначение земельного участка, понадобится большой пакет документов. Среди них копия документов, подтверждающих права на участок, копии паспорта собственника и его ИНН, нотариальное заявление о смене целевого назначения. 

Сколько занимает поменять целевое назначение участка?

Смена целевого назначения участка длится довольно долго. Это связано не только с большим перечнем требуемых документов, но и с их длительным рассмотрением разными госорганами. 

Сколько стоит сменить целевое назначение участка?

На стоимость смены целевого назначения участка влияют 2 фактора: где он расположен и какие его особенности. Точную стоимость такой процедуры можно узнать, если обратиться в ZEMEXPERT

Как проводится смена целевого назначения земельного участка?

Процедура проводится в несколько этапов. Сначала подается заявление о смене целевого назначения земельного участка. Следом нужно обратиться к сертифицированному инженеру-землеустроителю. При необходимости, разрабатывается землеустроительная документация под ключ. И в завершении, готовый проект утверждается местными властями и вносится в требуемые реестры.

Замовити консультацію Залиште номер телефону і ми Вам передзвонимо

МИ ЗНАХОДИМОСЬ ЗА АДРЕСОЮ:

м Харків, пл.Конституції 1, Палац Праці, 8-й під'їзд, 5 поверх, офіс 85-01

скасувати