В яких випадках проводиться реєстрація права власності:
- При первинному відведенні земельної ділянки у власність (приватизації);
- При поділі/об’єднанні землі (формуються нові ділянки, права на які необхідно зареєструвати);
- При укладенні договору купівлі – продажу, міни, дарування (право реєструється на нового власника).
Суб’єкти, що здійснюють реєстрацію права власності:
Відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» реєстрацію права власності проводять:
- Державні реєстратори;
- Приватні та державні нотаріуси;
- Державні виконаці (у випадках реєстрації обтяжень).
Процес реєстрації права власності
Для того, щоб зареєструвати право власності на земельну ділянку, Вам необхідно підготувати і зібрати повний пакет документів, що потрібен для проведення даної процедури. Варто відмітити, що неправильне оформлення документів або їх відсутність є законними причинами для відмови в реєстрації.
Реєстрація права власності на земельну ділянку відбувається шляхом внесення інформації про власника і даних про земельну ділянку в Державний реєстр речових прав на нерухоме майно. Після реєстрації заявнику, вже як власнику, видається витяг із реєстру, який як і договір купівлі – продажу (міни, дарування та ін.) є правовстановлюючим документом на земельну ділянку. Тільки після цього власник може укладати різного роду договори щодо земельної ділянки, включати в заповіт, статутний капітал, встановлювати обмеження у використанні земельної ділянки і т.д.
Якщо Вам потрібно зареєструвати право власності на Вашу земельну ділянку, або внести зміни про землю в Державний реєстр – Ви можете звернутись до спеціалістів компанії ZEMEXPERT.
Ми із радістю проконсультуємо Вас по даному питанню і допоможемо зареєструвати право власності.